Karmienie piersią to piękny, ale początkowo często trudny dla kobiety okres. Warto więc skorzystać wtedy ze wszystkich możliwych ułatwień. Laktatory elektryczne bardzo pomagają młodym mamom. Przydają się szczególnie wtedy, gdy zaraz po urodzeniu malucha u mamy pojawią się problemy z laktacją, choć oczywiście nie jest to jedynie wskazanie.

Niezbędny pomocnik mam

Laktator to proste w obsłudze urządzenie służące do odciągania pokarmu. Na rynku znajdziemy różne rodzaje laktatorów, ale bez wątpienia najbardziej popularne są laktatory elektryczne, kupimy je między innymi na stronie Lansinoh. Laktatory przydają się na każdym etapie karmienia piersią. W początkowym okresie pomagają pobudzić laktację. Świetnie sprawdzą się wtedy, gdy dziecko musi zostać dłużej w szpitalu i potrzebuje pokarmu matki, nawet pod jej nieobecność.

Korzystanie z laktatora jest pomocne, ale należy korzystać z niego umiejętnie. Zbyt częste odciąganie pokarmu (na przykład po każdym karmieniu piersią) może skutkować nadprodukcją mleka, co z kolei może doprowadzić do tak zwanego zastoju, a nawet do zapalenia piersi. Za rzadkie odciąganie również jest niekorzystne. Szczególnie na początku ssanie może nie być zbyt mocne, a co za tym idzie pierś nadal będzie pełna pokarmu. Organizm odczyta to jako sygnał do zmniejszenia produkcji mleka.  Najlepiej ustalić czas odciągania na podstawie obserwacji pokarmu zjedzonego przez malucha.

W kilku krokach

Laktator jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy go podłączyć, a następnie przyłożyć do piersi. Najlepiej odciągać pokarm w wygodnej pozycji, dzięki czemu kobieta będzie czuła się swobodniej, a cały proces będzie przebiegał szybciej. W laktatorze najlepiej ustawić zmienną fazę ssania. Odciąganie powinno trwać po kilka minut na każdą pierś. Jeśli w którymś momencie działania urządzenia pojawi się dyskomfort, należy wyłączyć laktator.

Dobór odpowiedniego laktatora nie powinien stanowić większego problemu,  jeśli jednak mamy wątpliwości co do wyboru, warto skonsultować się na przykład z położną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here