Zdrowie intymne to niezwykle istotna sfera naszego życia, którą wiele kobiet niestety ignoruje. Jest to duży błąd, ponieważ unikanie wizyt u ginekologa i odkładanie w nieskończoność wykonywanych przez niego badań może być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale nawet dla życia. Świadome kobiety, które chcą jak najlepiej zatroszczyć się o własny komfort i doskonałe samopoczucie powinny na stałe wpisać do swojego kalendarza wizyty u ginekologa w jednej z warszawskich placówek. W ten sposób będą miały pod kontrolą stan swojego organizmu, a w przypadku ewentualnych problemów, możliwa będzie szybka reakcja, która może pomóc uniknąć poważnych, przewlekłych i niekiedy także dość krępujących problemów zdrowotnych.

Ginekolog z Warszawy dla przyszłych mam

Najczęściej do ginekologa pracującego w klinice w Warszawie lub prowadzącego prywatną praktykę zgłaszają się kobiety, które spodziewają się dziecka lub dopiero planują zajście w ciążę. W tym pierwszym przypadku, ciężarne chcą rozwiać wszelkie wątpliwości na temat kolejnych etapów ciąży, jej prawidłowego przebiegu, rozwoju dziecka i przyszłego porodu. W czasie takich wizyt, ginekolog może też zlecić ewentualne badania lub przekazać kobiecie zalecenia, których powinna przestrzegać w tym wyjątkowym dla niej czasie. W przypadku planowania ciąży, przyszli rodzice chcą się jak najlepiej przygotować do tego pięknego, ale jednocześnie bardzo trudnego momentu w ich życiu. Celem ich wizyt jest uporanie się z ewentualnymi problemami i nawracającymi infekcjami intymnymi, które mogłyby wpłynąć na płód i przebieg ciąży. Zwykle tacy pacjenci również otrzymują skierowanie na badania, aby określić stan organizmu i w przypadku jakichkolwiek problemów, np. niedoboru witamin lub minerałów – uzupełnić ich poziom i dopiero wówczas rozpocząć starania o potomstwo.

 

Kontrolne wizyty u ginekologa z warszawskiej kliniki

Należy jednak pamiętać, że ciąża to nie jedyny moment, kiedy warto udać się do gabinetu ginekologa. Warto zarezerwować sobie też czas na wizyty kontrolne i podstawowe badania, które należy wykonywać już od 20. roku życia. Należą do nich m.in. cytologia, usg czy choćby badania krwi pozwalające określić kondycję organizmu (dowiedz się więcej na https://warszawa.klinikabocian.pl/klinika/ginekologia-i-poloznictwo). Świadomość kontroli nad własnym stanem zdrowia pozwala uniknąć wielu kobietom poważnych problemów zdrowotnych, a długa lista ginekologów przyjmujących pacjentki w Warszawie, umożliwia wybranie najlepszego dla siebie specjalisty. W tym celu warto kierować się nie tylko lokalizacją gabinetu, ale też doświadczeniem, zakresem usług, a także opiniami pacjentek, które były pod opieką danego lekarza. Gdy już kobieta trafi do specjalisty, który spełni jej oczekiwania, z pewnością przestanie unikać takich wizyt, a zacznie traktować je jako niezbędny element świadomego dbania o siebie i pielęgnowania swojej kobiecości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here