Większość naszych zakupów dokonujemy w supermarketach. Podyktowane jest to faktem, że możemy zakupić wszystko w jednym miejscu, zazwyczaj mamy dość blisko i nie musimy przejmować się brakiem jakiegoś produktu. To na co natomiast często nie zwracamy uwagi to cena, a raczej różnica ceny między punktem sprzedaży detalicznej a hurtowej. Ceny w hipermarketach są obarczone już którąś marżą z kolei, sprawiając, że płacimy dużo więcej za produkt niż jest faktycznie wart. Różnicę cenową widać zwłaszcza na rynku detergentów. Warto więc zastanowić się nad kupowaniem środków czystości w hurtowni.

Środki czystości w polskich domach

Ogółem w Polsce wydaje się około 1,5 mld złotych rocznie na środki czystości. Okazuje się jednak, że liczba ta nijak ma się do tego, ile faktycznie środki te są warte. Prawa rynku detalicznego niestety zmuszają nas do zakupu produktów, których cena jest znacząco zawyżona. Zdecydowana większość mieszkańców Polski nie jest świadoma tego, jak bardzo przepłaca za artykuły chemiczne.

Okazuje się, że chemię gospodarczą zaopatrujemy się głównie w: supermarketach, dyskontach oraz sklepach specjalistycznych. Jak twierdzą specjaliści z hurtowni środków czystości Europe DG (https://b2b.europedg.pl/) trend ten może niedługo się zmienić. Świadomość istnienia tańszej alternatywy, jaką jest hurtownia, jest z roku na rok coraz większa a Polacy się coraz częściej na nią decydują.

W jakie środki czystości się zaopatrujemy?

Najczęściej kupowanymi przez Polaków detergentami są środki służące do czyszczenia toalety. Na drugim miejscu są środki uniwersalne. Mowa tu o różnego rodzaju płynach, które użyć możemy do wielu powierzchni nie niszcząc ich. Trzecie miejsce na podium zajmują środki przeznaczone do konkretnych pomieszczeń. Np. mleczko do mycia łazienki czy też zlewu w kuchni.

Czym natomiast Polacy kierują się przy zakupie środków czystości? Okazuje się, że ważną rolę odgrywają dwa aspekty. Mowa tu o marce oraz cenie. Polacy o wiele bardziej ufają artykułom producentów, z których już korzystali i są z nich zadowoleni. Takie preferencje zakupowe jest bardzo ciężko w kliencie zmienić, a jeśli już do tego dojdzie, to zazwyczaj wynika to z tego, że na nagle dana marka przestała spełniać nasze oczekiwania. Po drugie – cena. Nikt nie lubi przepłacać za produkt, zwłaszcza gdy obok mamy niemal identyczny w niższej cenie.

Dystrybutor środków czystości - Europe Distribution Group

Asortyment hurtowni środków czystości

Jeżeli to właśnie na cenie i marce nam zależy, to hurtownia środków czystości powinna być miejscem, w którym się w nasze detergenty zaopatrujemy. Hurtownie, które specjalizują się w chemii gospodarczej, będą posiadały w swojej ofercie zazwyczaj produkty większości wiodących marek oraz te, które mogą być ich tańszymi, ale wcale nie gorszymi alternatywami.

Dodatkowo warto wspomnieć, że hurtownie otrzymują o wiele szybszy dostęp do najnowszych produktów i posiadają w asortymencie często produkty, których w sklepach detalicznych trudno się doszukać.

Sprzedaż detaliczna a hurtowa

Czy każdy może zdecydować się na sprzedaż hurtową? W końcu oferta hurtowni głównie kierowana jest do właścicieli punktów sprzedaży detalicznej. Owszem, jest tak, ale warto zaznaczyć, że jako osoba prywatna również możemy dokonać zakupu w hurtowni środków czystości.

Detergenty mają to do siebie, że posiadają naprawdę długą datę ważności. Możemy spokojnie zdecydować się na zakup całego kartonu środka na raz i w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze. W naszym domu długo nie zabraknie danego środka, a my wydajemy mniej.

Nieważne czy działamy jako osoba prywatna czy jesteśmy właścicielem sklepu. Warto jest zapoznać się z ofertą hurtowni środków czystości i zdecydować się tańsze i rozsądniejsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here