Poszukujesz kremu lub balsamu na rozstępy w ciąży? Doskonale, ponieważ najważniejsza jest szybkość i profilaktyka takich działań. Mustela wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Ciąża to jeden z najcudowniejszych okresów w życiu każdej kobiety, wiąże się on jednak z gwałtowną metamorfozą w organizmie.

Na początkowym etapie sposobności powstawania rozstępów (trzeci trymestr) możesz sprawić, by zminimalizować ich widoczność. Pamiętaj o tym i efektywnie działaj. Nawilżaj skórę całego ciała kremem Mustela, a szczególnie zatroszcz się o te miejsca, które są narażone na występowanie rozstępów.

  • Zadbaj o zbilansowaną dietę – według dietetyków wystarczy kilkaset dodatkowych kalorii, chociaż harmonogram zdrowego żywienia powinnaś skonsultować indywidualnie ze specjalistą. Nie kieruj się złudnym przeświadczeniem, że w ciąży musisz jeść za dwoje. Takie podejście zagwarantuje Ci wyłącznie złe samopoczucie oraz zupełny brak kontroli nad wagą ciała, co może wpłynąć bardzo negatywnie na Twój wygląd i stan Twojej skóry. Jeżeli kilogramy nie przybędą Ci gwałtownie, tylko stopniowo, to jest wielka szansa, że twoja skóra doskonale sprosta rozciąganiu, a rozstępy nie pojawią się wcale.
  • Stosuj kompleksową pielęgnację, szczególnie w tych miejscach, gdzie dostrzeżesz pierwsze oznaki mogące świadczyć o pojawieniu się rozstępów. Są to zaczerwienia, niekiedy swędzące, małe różowe paski, lub miejsca, które zaczynają robić się przesuszone. Zapamiętaj, im dłużej nie podejmujesz żadnego działania, szansa, że znacząco zmniejszysz ekspozycję rozstępów poprzez stosowanie samego kosmetyku staje się niewielka – dlatego obserwuj swoje ciało codziennie i reaguj.
  • Pij dużo wody i naturalnych soków warzywnych lub owocowych – nawodnienie organizmu oraz dbałość o witaminy i minerały jest w tym okresie bardzo ważna, bo właśnie dzięki wystarczającej ilości płynów skóra staje bardziej elastyczna i może się rozciągać bez defektów.

Szybkie pojawienie się rozstępów może być znakiem wskazującym na problemy z hormonem stresu (kortyzolem), dlatego jeżeli zaobserwujesz u siebie niespodziewane się ich pojawienie, skorzystaj z wizyty u endokrynologa. Przed porodem większość współczesnych mam stara się zrobić naprawdę wiele, aby pozbyć się niechcianych rozstępów. Przede wszystkim stosuj kremy zawierające w swoim sobie peptydy z awokado i wyciągi z perełkowca japońskiego. Właściwości tych składników efektywnie wspomagają regenerację włókien kolagenowych. Ważna jest systematyczność. Wszelkie preparaty do stosowania zewnętrznego, w tym balsamy i kremy, należy regularnie rano i wieczorem wmasowywać w skórę. Dobrze to robić kolistymi ruchami, w miejscach najbardziej narażonych na występowanie rozejścia się skóry. Najlepiej takie działania wykonywać w okresie od kilku minut do kilkunastu minut dziennie. Aby spotęgować wykonywane zabiegi rozszerz pielęgnację o olejek na rozstępy Mustela.

W przypadku koncentrowania swoich wyborów wokół naturalnych kosmetyków masz pewność, że można je nakładać bezpośrednio na brzuch w okresie całego trwania ciąży. Skład kremów i olejków Mustela daje pierwszeństwo składnikom pochodzącym z natury, ze względu na wysokie kryteria skuteczności i bezpieczeństwa. Wszelkie dodatkowe informacje na temat produktów Mustela uzyskasz czytając pełną definicję naturalności, stosowaną w odniesieniu do produktów dermokosmetycznych pochodzących z Laboratoriów Expanscience.

Najważniejsza zasada, którą jako przyszła mama powinnaś się kierować – być konsekwentną. Dzięki starannie dobranym produktom pielęgnacyjnym Mustela w okresie ciąży i połogu rozstępy przestaną być Twoją zmorą. Może się nawet zdarzyć, że nie będziesz miała wpływu na ich powstawanie poprzez uwarunkowania genetyczne, ale efektywne zmniejszanie się ryzyka ich pojawienia to klucz do sukcesu. Intensywne dziewięć miesięcy, kiedy z ekscytacją oczekujesz narodzin dziecka, to zawsze czas żywiołowych przygotowań. Zdrowa dieta, prawidłowo ułożony plan treningowy oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja, to komplet wspomagający odpowiedzialne działania wobec twojego ciała na cały okres trwania ciąży.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here