Tort przygotowuje się na specjalne okazje w celu uczczenia rocznicy lub innego ważnego wydarzenia. Wiele osób uważa, że jemy oczami, dlatego poza smakiem ciasta istotne jest również jego odpowiednie wykończenie.

Wyjątkowe dekoracje tortu są nie lada sztuką. Wiele zdobień nie wymaga jednak szczególnych umiejętności cukierniczych. W prosty sposób można stworzyć oryginalne i ciekawe dekoracje, które spodobają się bliskim, a jubilatowi lub solenizantowi sprawą niezwykłą niespodziankę.

Masa

Jeśli przygotowujesz klasyczny, biały tort, warto urozmaicić jego wygląd dodatkiem w kontrastującym kolorze. Idealnie sprawdzi się do tego czekolada. W łatwy sposób możesz ją rozpuścić, nadając jej konsystencji lejący charakter. Musisz jednak uważać, by nie przypalić czekolady. Jeśli robisz to po raz pierwszy, skorzystaj ze wskazówek profesjonalistów, dostępnych na stronie internetowej wkuchnizwedlem.wedel.pl. W zależności od tego, z jakiej okazji przygotowujesz swoje ciasto, dostosuj swoje dekoracje do okoliczności. Mogą to być kwiatowe motywy lub proste, geometryczne wzory. Jeśli pieczesz tort dla swojego malucha, wykorzystaj plastikowe wzory postaci, dzięki którym w łatwy sposób stworzysz czekoladowych bohaterów kreskówek lub filmów przygodowych. Gdy całość zastygnie, ozdób swoje ciasto fantazyjnymi postaciami.

Drip cake

Do przygotowania śmietankowo-czekoladowej fuzji będziesz potrzebować:

  • ciemnej polewy,
  • tabliczki gorzkiej czekolady E.Wedel,
  • 120 gramów słodkiej śmietanki.

Torty w stylu drip cake stały się ostatnio bardzo modne. Ciemnobrązowe sople, spływające po białej masie, wyglądają bardzo efektownie, dlatego tego typu desery przygotowywane są na wesela lub inne, uroczyste eventy. Przy rozprowadzaniu śmietankowo-czekoladowego kremu warto wykorzystać specjalną butelkę dekoracyjną.

Jak widzisz, sposobów wykończenia tradycyjnego tortu jest wiele. Pamiętaj, że receptury to jedynie wskazówki, którymi możesz się inspirować. Najważniejsza jest bowiem Twoja wyobraźnia. To tutaj znajduje się największa skarbnica wiedzy. Znajdziesz tam najbardziej efektowne dekoracje, nie tylko te cukiernicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here