Wszystkie świeżo upieczone mamy borykają się z dylematem odpowiedniego doboru zestawu ubranek dla swojej nowo narodzonej pociechy. Często nie wiedzą jak ubrać niemowlaka do snu, jak na zimowy spacer, w co ubrać niemowlę latem. Poniżej kilka praktycznych porad, z których możesz skorzystać.

Jak ubierać niemowlaka do snu?

Pozornie banalna kwestia wyboru właściwej odzieży dla maluszka, w praktyce okazuje się często nie lada wyzwaniem. Ubieranie nowo narodzonych dzieci jest czasem przedmiotem wielu rodzinnych kontrowersji. Bywa, że troskliwe babcie i ciocie prześcigają się w kolejnych odzieżowych teoriach, które mają uchronić dziecko przed wychłodzeniem i przeziębieniem. Ubierając noworodka, kieruj się zdrowym rozsądkiem i generalną zasadą „nie przegrzewać”.

Podczas kilku miesięcy życia maleńki człowiek spędza zdecydowaną część czasu w łóżeczku, śpi około 15 godzin w ciągu doby. W okresie jesienno-zimowym, jeżeli utrzymujesz optymalną temperaturę w mieszkaniu na poziomie 19 – 21 stopni, wystarczy ubrać niemowlę w body z krótkim rękawkiem i wygodny bawełniany pajacyk. Postaw na model zapiany w całości na zatrzaski, zarówno z przodu, jak i na nogawkach. Przykryj maluszka kołderką lub kocykiem, dobrze sprawdzi się też śpiworek. Latem, podczas upalnych nocy ubierz dziecko do snu w przewiewne body i przykryj cienkim, ażurowym kocem lub jedynie pieluszką.

dziecko

W co ubrać niemowlaka zimą na spacer?

Pamiętaj, że przegrzewając maluszka możesz przysporzyć mu więcej krzywdy niż pożytku. Dostosuj rodzaj ubranek do panującej na zewnątrz aury, zazwyczaj wystarczy, kiedy założysz maluszkowi jedną warstwę więcej niż Ty masz na sobie. Jak ubierać niemowlaka zimą sugeruje poradnik dla mam, w którym znajdziesz kilka przydanych wskazówek na temat zasad ubierania małego dziecka podczas chłodnych dni.

Sprawdzoną koncepcją na ubieranie maleństwa zimą jest zakładanie kilku warstw odzieży metodą „na cebulkę”. Na body z długim rękawkiem oraz rajstopki załóż mu polarowy dres lub ciepły pajacyk. Ostatnią warstwą jest zimowy kombinezon, ciepła czapeczka i rękawiczki. Tak ubrane niemowlę okryj w wózku kocykiem. Stawiaj wyłącznie na ubranka z naturalnych, przewiewnych tkanin, najlepszym materiałem jest bawełna.

Jak ubierać niemowlę latem?

Lato to czas, kiedy wszyscy chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, w tym okresie niemowlę powinno spędzać go na dworze jak najwięcej. Pamiętaj jednak, aby unikać spacerów z maluszkiem podczas upalnych dni, w godzinach pomiędzy 11:00 a 15:00. Dobieraj rodzaj ubranek i ilość warstw do pogody, jednak zawsze unikaj przegrzewania dziecka.

Kiedy temperatura na zewnątrz sięga powyżej 25 stopni, załóż bobasowi bawełniane, cienkie body z krótkim rękawkiem. Ważne, by odzież była dopasowana do wzrostu niemowlęcia, nie wpijała się w ciało i nie krępowała ruchów. Czapeczkę nakładaj, jeżeli na dworze jest chłodno i wieje. Latem nie zapominaj o kremie z filtrem i nie wystawiaj maluszka bezpośrednio na słońce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here