Kiedy na świat przychodzi dziecko, każdy rodzic chce dać mu, poza miłością i bezpieczeństwem, wszystko, co najlepsze. Zapewne, jeszcze podczas ciąży wielokrotnie zastanawiałaś się, jakie wyposażenie będzie najlepsze dla Twojego dziecka, które niebawem ma przyjść na świat.

Biorąc powyższe pod uwagę, dziś chcemy przedstawić Ci jeden z produktów, który wiele osób uważa za zbędny. My natomiast wiemy, że jest to absolutny “must have” każdej mamy, która chce, aby jej dziecko czuło się bezpiecznie. Dziś powiemy Wam, dlaczego rożek dla niemowlaka jest tak ważny.

Znikną problemy ze spaniem

Poród jest ogromnym wydarzeniem nie tylko dla mamy, ale także dla dziecka. Z bezpiecznego świata, w którym było mu ciepło i przyjemnie, trafia do zupełnie innego, w którym samodzielnie nie jest w stanie funkcjonować. Nic zatem dziwnego, że płacze. Zachowaniem tym wyraża nie tylko złe samopoczucie, ale również lęk przed nieznanym. I to właśnie Ty powinnaś ten lęk pokonać. Pomoże Ci tym znienawidzony przez wielu rodziców rożek. Kiedy otulisz nim maluszka, zauważysz, że skończą się jego problemy ze snem, ustaną nękające go kolki. Dlaczego tak się dzieje? Rożki muślinowe dla niemowląt pozwalają maluszkowi poczuć, jakby na nowo znalazł się w brzuchu mamy, w którym było mu tak dobrze. Dzięki niemu maluszek szybciej zaklimatyzuje się w nowym otoczeniu.

Kiedy rożek jest przydatny?

Rożek dla niemowlaka jest produktem, który możesz wykorzystywać przez długi czas. Choć pierwotnie przeznaczony jest do otulania maluszka od pierwszych chwil jego życia do 12 – 14 tygodnia, później możesz go wykorzystać, jako kołderkę do wózka lub łóżeczka.

Poza tym, każda mama zdaje sobie sprawę z tego, że maluszek po urodzeniu potrzebuje bliskości, nie tylko mamy i taty, ale takiej, która da mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu, uczucie ciepła, a także ciasnotę, która towarzyszyła mu przez końcowy okres ciąży. To wszystko dacie dziecku otulając go w rożek. Na pewno zauważycie zmianę w jego zachowaniu. Maluch będzie o wiele bardziej spokojny i zadowolony.

Absolutny “must have” w każdej wyprawce

Zapewne wielokrotnie, jako przyszłe mamy, czytałyście różne artykuły i komentarze kobiet, które twierdziły, że rożek dla niemowlaka zupełnie im się nie przydał. A czy napisały również, że dziecko było niespokojne, nie chciało spać i ciągle płakało? Na pewno nie. Wspomniany produkt powinien znaleźć się w każdej wyprawce. Choć najważniejsze jest dobro maluszka, rożek wspomaga również mamę w wykonywaniu codziennych czynności. Okazuje się, że jest on pomocny przy usypianiu, czy karmieniu dziecka. Możesz go również wykorzystać jako podkład na przewijaku. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla tatusiów, którzy często boją się, czy dobrze trzymają maluszka na rękach. Nie chcąc zrobić dziecku krzywdy, często boją się brać je na ręce, a to największy błąd, jaki mogą popełnić w pierwszych chwilach życia. Maluch bowiem jednakowo potrzebuje obojga rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here