Kiedy zbliżają się takie uroczystości jak Dzień Nauczyciela czy zakończenie roku szkolnego, wiele osób zaczyna poszukiwać w panice odpowiedniego prezentu. Już na wstępie zaczynają się różnego rodzaju wątpliwości. Czy powinniśmy trzymać się standardowych, bezpiecznych propozycji? Czy humorystyczny akcent nie zostanie odebrany negatywnie? Może zostać przy standardowym długopisie lub piórze, których nauczyciele mogą mieć na pęczki? Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak podejść do tematu wyboru prezentu dla nauczyciela, przeczytaj poniższy artykuł.

  1. Klasyczny, poważny prezent czy zabawny odpowiednik?
  2. Czego nie wypada kupować?
  3. Jak dobrać prezent do nauczyciela?
  4. Czy na prezent dla nauczyciela trzeba wydać jakąś określoną sumę pieniędzy?
  5. Gdzie szukać oryginalnych prezentów?

Klasyczny, poważny prezent czy zabawny odpowiednik?

Pierwszym pomysłem przy wyborze prezentu dla nauczyciela i dosyć bezpieczną opcją jest długopis czy pióro wieczne. Część osób decyduje się również na jakąś ciekawszą kawę czy herbatę, jednak w takiej sytuacji dobrze wiedzieć, czy osoba, którą chcemy obdarować, spożywa tego rodzaju trunki. Inna względnie bezpieczną opcją jest nieśmiertelna bombonierka, jednak przy obecnych fit trendach również nie możemy mieć pewności, że obdarowana osoba będzie z niej zadowolona. Mimo wszystko tego typu opcje uchodzą za bezpieczne. Co jeśli jednak chce się zabłysnąć czymś oryginalnym? Czy możemy wybrać kubek z nosaczem z zabawnym napisem?  Tego typu propozycja może rozbawić niektórych nauczycieli, jednak dla innych może być obrazą. Możesz wyjść poza prezentowy schemat, jeśli dość dobrze znasz obdarowywanego nauczyciela lub masz pewność, że ma on dystans do siebie i luźno podchodzi do relacji z uczniami. Ciekawe i oryginalne prezenty sprawdzą się szczególnie w sytuacji, gdy nauczyciel jest dosyć charakterystyczny, na przykład ma swoje powiedzonka, oraz w momencie gdy uczniowie są z nim wyjątkowo zżyci. Ciekawe propozycje można znaleźć na https://prezentsimple.pl/dla-nauczyciela,k-10853.html.

 prezent dla nauczyciela

Czego nie wypada kupować?

Jak zawsze są też pewne kategorie prezentów, których należy unikać. Nie wypada kupować nauczycielowi alkoholu, który na większości innych uroczystości uchodzi za dosyć standardowy prezent. Lepiej też trzymać się z daleka od różnego rodzaju książek tematycznych, gdyż może to być odebrane jako sugestia braku wiedzy. Wyjątek stanowią sytuacje, w których wie się, że nauczycielowi brakuje danej pozycji w biblioteczce. Jeżeli obdarowywana osoba na co dzień chodzi ubrana elegancko, można też sobie odpuścić śmieszne koszulki. Taki prezent pewnie byłby doceniony, jednak resztę swoich dni spędziłby na dnie szafy.

 śmieszna koszulka

Jak dobrać prezent do nauczyciela?

Jeżeli nauczyciel jest charakterystyczny, to problem ze znalezieniem odpowiedniego prezentu jest dużo mniejszy. Mimo wszystko często miewamy swego rodzaju trudności. Warto wtedy zainwestować w coś, co wiąże się z przedmiotem, którego dany nauczyciel naucza. Mogą to być kubki, na których widnieje nosacz i śmieszny cytat (np. takie https://prezentsimple.pl/kubek-dla-nauczyciela-smieszny-prezent-dla-nauczyciela,p-294222.html) albo koszulki. Z bardziej użytkowych prezentów można się zastanowić nad układankami logicznymi dla matematyków i fizyków, atlasem przyrodniczym dla biologów lub geografów albo porządnym słownikiem dla polonistów czy nauczycieli języka obcego. Jeśli polonista lub anglista ma poczucie humoru i dystans do siebie, można im ufundować kubek z napisem podkreślającym wielość popełnianych błędów. Dobrym pomysłem na prezent dla wuefisty jest gwizdek czy minutnik, które przydadzą mu się w pracy. Historycy z kolei nie pogardzą pudełkami stylizowanymi na dawne sekretarzyki czy życzeniami przypominającymi wyglądem stary akt konstytucji. Pamiętaj, żeby kierować się życzliwością i prezentować takie przedmioty, które samemu chciałoby się dostać.

 śmieszny kubek

Czy na prezent dla nauczyciela trzeba wydać jakąś określoną sumę pieniędzy?

Tradycyjnie przyjęło się, że wręcza się nauczycielom prezenty na koniec ostatniego roku szkolnego z nimi spędzonego. Jednak nie jest to żaden przymus, raczej miły gest na zakończenie wieloletniej współpracy. Dlatego nie jest istotna kwota, którą przeznaczy się na podarunek. Równie dobry będzie prezent do 50 zł, jak i droższy. Jeśli jest jakiś przedmiot, który warto byłoby kupić konkretnemu nauczycielowi, jednak jego cena jest zbyt wysoka, to można się na niego zrzucić w kilka osób lub całą klasą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać coś z wielu sklepów z upominkami i śmiesznymi gadżetami, na przykład z prezentsimple.pl. Wybór jest naprawdę szeroki, a liczy się gest, a nie wydana kwota. Czasami lepiej kupić ironiczny kubek za parę złoty niż droższy przedmiot, który wprawi drugą osobę w zakłopotanie.

 śmieszny kubek

Gdzie szukać oryginalnych prezentów?

Kiedy darzy się jakiegoś nauczyciela sympatią, chce się na pozostawić w jego sercu ciepły ślad na koniec współpracy. Po inspirację można zajrzeć na różnego rodzaju grupy oferujące rękodzieło. Tego rodzaju prezent będzie z pewnością bardzo wyjątkowy. Zawsze też można zdecydować się na wykonanie jakiegoś projektu własnoręcznie.

 śmieszny kubek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here