Sen w pierwszych tygodniach życia jest ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Pokolenia matek czekając na wyjątkową chwilę narodzin, kompletują wyprawkę. W priorytetach przygotowań znajduje się łóżeczko oraz bezpieczne tekstylia, które odpowiadają komfort bezpiecznego wypoczynku. Co powinno się znaleźć w łóżeczku maluszka?

Warkocze do łóżeczka – sekret snu noworodka

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że warkocze do łóżeczka to tylko ładna ozdoba, bo pięknie się prezentują. Mają jednak znacznie poważniejsze zadanie. Zmniejszają obszar wokół maluszka, przez co warunki w łóżeczku są bliższe do znanej noworodkowi ciasnoty brzuszka ciężarnej. Neonatolodzy zalecają w pierwszych tygodniach spowijanie dziecka, gdyż w warunkach ograniczonej przestrzeni noworodek czuje się bezpieczniej. Opuszczenie brzuszka mamy to dla dziecka rewolucja, dlatego staramy się zapewnić się mu warunki zbliżone do tych, które zapamiętał z okresu płodowego. Pomogą w tym otulacze do łóżeczka, które pełnią funkcję kokonu, otaczając dziecko. Ich forma może przybrać kształt smokozaura lub jednorożca, a miłość do miękkich zwierzątek rosnąć wraz z rozwojem dziecka.

Ochrona snu już w okresie prenatalnym

Dostępnych jest wiele rodzajów otulaczy oraz ochraniaczy do łóżeczka, które posłużą nie tylko po narodzinach i kiedy dziecko podrośnie, ale już znacznie wcześniej. W wałek warto zainwestować jeszcze w ciąży. Sen przyszłej mamy w trzecim trymestrze z uwagi na pokaźny już rozmiar brzuszka jest uciążliwy. Ciężarna może spać na plecach lub na boku, w przypadku częstych dolegliwości zalecany jest sen tylko na jednej stronie. Powoduje to bóle i nadwyręża kręgosłup. Rozwiązaniem dla odciążenia lędźwi i kolan jest poduszka w formie walca. Taką funkcję mogą pełnić również dostępne na rynku ochraniacze w formie jamnika, które po rozwiązaniu posłużą także dziecku. Przyszła mama może korzystać z niego, śpiąc na boku. Podpiera wtedy kolano, odciążając biodra i kręgosłup. Dodatkowo ułożenie walca wzdłuż ciała zabezpiecza ją przed zmianą pozycji w czasie snu.

Jakie inne zalety mają osłonki na łóżeczko?

  • na łóżku rodziców posłużą jako poduszka oddzielająca od ściany,
  • przy zabawie na podłodze chronią przed kantami, występami ścian, etc.
  • jako ochraniacz na szczebelki, zabezpieczając nóżki przed wsunięciem,
  • pomagają w utuleniu do snu, otulając i nawiązując do przyjemnej ciasnoty brzuszka mamy,
  • służą jako poduszka przytulanka i towarzysz zabaw,
  • są modnym akcent tematyczny do pokoi dziecięcych.

Przytulny pokój dziecka, ale i pomoc w rozwoju – ochraniacze do łóżeczka

Ochraniacze do łóżeczka zabezpieczają przed obijaniem się malutkich rączek o szczebelki, a kolejno, przemieszczeniem się i obrotami dziecka. Są ozdobą pokoju, przytulanka, modnym gadżetem, który nadaje charakter wnętrzu. Posłużą również jako pomoce rozwojowe. Na dalszym etapie będą przydatne jako poduszki do leżenia na brzuszku i przy utrzymaniu tej pozycji. Jest to niezmiernie ważne, bo z tej pozycji niemowlę nabywa kolejne umiejętności rozwojowe. Przydadzą się przy ćwiczeniu wysokiego podporu i siły rączek, co maluszek musi opanować, aby podjąć kolejny etap raczkowania. Wykorzystamy je również jako poduchy – podpierające dziecko przy nauce siadania. Biorąc pod uwagę wielość zastosowań otulaczy do łóżeczka warto przy ich zakupie postawić na jakość. Tekstylia z bezpiecznej bawełny posiadającej certyfikat Oeko-Tex Standard 100 i /lub TUV, wypełnione antyalergiczną włókniną silikonową ma w swoje ofercie Sen Love – Fabryka Przytulności.

Otulacze do łóżeczka sprawdzą się już przy pierwszych dniach niemowlęcia w domu. Warto zabezpieczyć łóżeczko ochraniaczami lub warkoczami, aby dziecko było w pełni bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here