Lakier hybrydowy czy żelowy - Wady i zalety

Zabiegi kosmetyczne rąk i stóp, zwane jako manicure i pedicure wykonuje się w celu pielęgnacji, trwałości i oczywiście estetyki paznokci. Paznokcie żelowe są prostą i szybką metodą pielęgnacji, która modeluje i nabłyszcza płytkę paznokcia. Lakier hybrydowy wymaga zastosowania lampy UV i dwóch warstw lakieru, jednocześnie zapewniając uzyskanie zdrowo i schludnie wyglądających paznokci, które są najtrwalszą metodą malowania paznokci, która oprócz dużej trwałości gwarantuje pełnię barw.

Jaki lakier wybrać?

Wszystko zależy od tego, na czym nam tak naprawdę zależy. Lakier żelowy utwardza się przy użyciu lampy UV i można go nakładać na przyklejone do płytki paznokci tipsy lub używać szablonu, który pomaga budować i wydłużać paznokcie. Lakiery hybrydowe są jednak dobrą alternatywą, trzeba jednak wiedzieć, że tak zwane hybrydy nie służą do przedłużania paznokci, a jedynie mogą je odrobinę wydłużyć. Ich głównym celem jest zabezpieczenie płytki utwardzoną warstwą oraz uzyskanie estetycznego wyglądu w skuteczniejszy sposób niż w przypadku zwykłego lakieru do paznokci.

Lakiery żelowe

Technika manicure żelowego wymaga nałożenia trzech lub nawet więcej warstw żelu, które potem utwardzane są za pomocą lampy UV. Dzięki tej metodzie paznokcie są znacznie ładniejsze i świetnie się prezentują, są przedłużone i upiększone. Samo naświetlenie lampą UV trwa około 3 minut, a najczęściej stosowane są żele jednofazowe, dlatego, że wszystkie żelowe warstwy są na bazie tego samego żelu, co przekłada się na zaoszczędzony czas. Istnieją też rodzaje żelów, które mają właściwości modelujące, nabłyszczające kamuflujące, brokatowe lub napigmentowane.

  • Plusy – Stosunkowo niska cena zabiegu, który zapewnia naturalny kształt i wygląd paznokcia oraz szybkość i prostota nakładania to główne zalety właśnie metody żelowej.
  • Minusy – Jako wadę tej metody można jednak wskazać fakt, że kolor może być niejednolity, a to dlatego, że pomiędzy warstwami łatwo może dostać się powietrze. Kolejnym minusem paznokci żelowych jest to, że często się łamią, a przy większej częstotliwości ich nakładania, coraz trudniej jest je utwardzić.

Lakiery hybrydowe

Ta technika oparta jest na stylizacji paznokci za pomocą specjalnego preparatu oraz lampy UV, a sam zabieg można wykonywać zarówno w domu jak i u kosmetyczki. Po usunięciu z palca wszystkich skorek i wypolerowaniu płytki paznokcia, można go pomalować, oraz nałożyć substancję UV. Technika polecana jest głównie osobom wyjeżdżającym na dłuższy urlop lub osobom pracującym.

  • Plusy – Jego główną zaletą jest trwałość, choć to również najbezpieczniejsza metoda dla paznokci, ponieważ wzmacnia płytkę i zapobiega uszkodzeniom.
  • Minusy – Już po tygodniu można zauważyć odrastanie paznokcia, co niestety skutkuje nieestetycznym wyglądem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here