Najlepsze bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci

Fotelików dla dzieci do samochodu jest teraz na rynku przytłaczająca ilość, jest to jednak rzecz niezbędna, podstawowa i fundamentalna dla bezpieczeństwa naszej pociechy, którą chcemy przewozić w samochodzie. Jaki fotelik jednak wybrać? To pytanie od razu nasuwa nam się na myśl, szczególnie, gdy fotelik ma być dla naszego pierwszego dziecka. Warto zatem już wcześniej poświęcić nieco czasu na poszukiwania aby wybrać i dokonać najlepszego możliwego zakupu.

Rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci

Foteliki samochodowe dla dzieci, można podzielić na dwie główne kategorie. Pierwsza kategoria odnosi się do wagi dziecka, druga kategoria odnosi się do wieku dziecka. Najczęściej spotykanymi kategoriami są:

  • Grupa 0+ (0 – 13 kg)
  • Grupa 0+ i 1 (0 – 18 kg)
  • Grupa 1 (9 – 18 kg)
  • Grupa 1-2-3 (9 – 36 kg)
  • Grupa 2-3 (15 – 36 kg)

Jeśli chcesz dokonać zakupu renomowanej marki, to polecamy foteliki od tych producentów: Maxi Cosi, Britax, Cybex, Kiddy

Jak zamocować fotelik w samochodzie?

Bezpieczeństwo to podstawowe kryterium, jakie powinien zapewniać fotelik samochodowy dla dzieci i na to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę przy wyborze fotelika. Najbezpieczniejsze foteliki to te, które montowane są tyłem do kierunku jazdy i w takiej pozycji dziecko należy przewozić jak najdłużej jest to możliwe. Przy takim ustawieniu fotelika, w momencie wypadku dziecko odniesie najmniejsze obrażenia ze wszystkich pasażerów. Najlepsze zamocowanie fotelika jest wtedy, gdy samochód i fotelik są wyposażone w system Isofix. Możliwe jest też mocowanie fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa, które standardowo mamy w samochodzie, ale potrzeba tutaj większej wprawy, takiej aby fotelik został zamocowany prawidłowo. Kupowany fotelik powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty świadczące o trwałości, wytrzymałości i bezpieczeństwie jego zastosowania. Niezwykle istotne jest, aby fotelik posiadał te najważniejsze cechy:

  • Pozwalające na dostosowanie do wielkości dziecka regulowane szelki, w których powinny znajdować się ochraniacze minimalizujące otarcia na wrażliwej skórze dziecka,
  • łatwą w utrzymaniu czystości tapicerkę,
  • system ISOFIX,
  • boczne oparcia i zagłówki.

2 KOMENTARZE

  1. Starsze dziecko może podróżować również przy używaniu alternatywnych sposobów do fotelików. Należy jednak sprawdzić czy urządzenia mają atesty i homologację by bezpieczeństwo naszego dziecka przy ich użyciu było należycie im zapewnione. Jednym z takich rozwiań, które sama użytkuję jest Smart Kid Belt. Małe lekki pas z dwoma klamrami, którymi dopasowujemy pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Urządzenie to jest idealne przy podróżowaniu taksówkami lub busami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here