Jesienne i zimowe wieczory to najlepsza okazja do zabaw z dzieckiem i nieustannego wspierania jego rozwoju. I choć może się wydawać, że dziecko w domu będzie się nudzić, to wystarczy sięgnąć po kartkę papieru, żeby zorganizować rozrywkę, która na długo zaangażuje nie tylko najmłodszych członków rodziny.

To właśnie kartka papieru wystarczy, żeby origami dla dzieci na stałe zagościło w naszym domu. Rozrywka ta doskonale sprawdza się zarówno w przypadku kilkulatków, jak i starszych dzieci. Nie ma przeszkód, żeby także rodzice stworzyli własne przestrzenne dekoracje i zainspirowali swoje pociechy. 

 

Dlaczego origami dla dzieci to dobry pomysł?

Origami dla dzieci to nie tylko doskonały pomysł na wspólne spędzenie chłodnych jesienno-zimowych dni i wieczorów. To także rozrywka, która korzystnie wpływa na rozwój malucha. Oto kilka zalet origami: 

  • pobudza kreatywność dziecka i wpływa na jego wyobraźnię przestrzenną,
  • uczy cierpliwości i skupienia na drobnych i żmudnych czynnościach,
  • wspiera manualne umiejętności, 
  • wspomaga prawidłową pracę rąk i dłoni,
  • jest idealnym wstępem do świata matematyki – pozwala zapoznać się z ułamkami i pierwszymi figurami geometrycznymi. 

To co równie ważne to to, że zabawa w origami dla dzieci nie wymaga specjalistycznych akcesoriów. Wystarczy biała lub kolorowa kartka papieru i kilka flamastrów, żeby stworzyć małe przestrzenne dekoracje lub rekwizyty, które mogą przydać się podczas kolejnych wspólnych zabaw. 

 

Proste szablony do origami dla dzieci

Niemal od ręki możemy z kartki papieru złożyć samolot (krótką instrukcję znajdziesz choćby na stronie https://blog-juniorangin.pl/origami-nauka-precyzji-i-koncentracji-po-japonsku/). Ale origami dla dzieci daje także wiele innych, niezwykle kreatywnych możliwości. Z wykorzystaniem kilku prostych szablonów można stworzyć piękne zwierzątka, takie jak sowa, kotek, ptaki, ryby, a także łódeczki, liście, drzewa itp. W okresie przedświątecznym origami to też doskonały sposób na zrobienie własnoręcznych dekoracji do domu oraz zawieszek na choinkę. Jest to nieco trudniejsze zadanie, ale z pomocą rodziców lub starszego rodzeństwa maluch z pewnością dokończy swoje dzieło, które następnie znajdzie swoje miejsce w centrum rodzinnego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here