Każdy człowiek posiada pięć zmysłów – dotyk, wzrok, smak, słuch i zapach. To nimi kieruje się przez większość swojego życia i to one wpływają w dużej mierze na jakość samopoczucia. Ładne widoki, miły dotyk, relaksujące dźwięki lub zapach potrafią wprowadzić człowieka w stan zadowolenia, rozmarzenia bądź w stan euforii. W tym artykule będzie mowa o zmyśle zapachu. O tym, jaki zapach wprowadza nas, w jaki nastrój. Perfumy niszowe charakteryzują się różnorodnością dostępnych zapachów, niebanalnymi połączeniami nut zapachowych. Swoja trudno dostępnością już sam fakt używania takich woni sprawia, że czujemy się bardzo, bardzo wyjątkowi.

Perfumy niszowe kryją w sobie takie główne kategorie zapachowe:

Kwiatowe – Głównie zawierają zapachy kwiatów takich jak: jaśmin, róża, konwalia, narcyz. Występują w formie jedno kwiatowego zapachu bądź bywają połączeniem kilku rodzajów kwiatów, tworząc zapachowy bukiet kwiatowy.

Orientalne- charakteryzują się ciężką, wyrazistą wonią. Opierają się na aromatach żywic lub przypraw. W tej samej kategorii znajdziemy zapachy związane z jedzeniem, waniliowe lub cynamonowe. Zwykło się mówić, że zapachy orientalne są blisko związany z erotyką. Nadaje seksapilu oraz wzbudza namiętność w użytkowniczce. Na rynku perfumeryjnym można znaleźć różne kombinacje zapachowe, więc jeżeli lubisz zapachy orientalne, ale są dla ciebie za mocne, warto poszukać kombinacji z połączeniem aromatów orientalno kwiatowych.

Owocowe, cytrusowe i zielone – to świeże, orzeźwiające zapachy. Kojarzone z porą roku – wiosna. Olejki zapachowe wykorzystywane do ich wyrobów to najczęściej: cytryna, pomarańcza, grejpfrut. Te zapachy najlepiej sprawdzą się u osób aktywnych fizycznie.

Drzewne-wyróżniające zapachy to nuty drzewa sandałowego, cedru, paczuli czy wetiweru. Ich zapach jest tajemniczy i głęboki. Charakterystyką przypominają zapachy orientalne.

Lekkie orzeźwiające zapachy polecane są na ciepłe dni – lato, natomiast perfumy z dodatkami cynamonu bądź przypraw na chłodniejsze – zima.
Perfumy można dobrać także pod osobowość. Jeżeli jesteś odważną i ambitną kobietą to polecane, będą zapachy szyprowe, które należą do kompozycji cytrusowo-drzewnych. Kojarzone z ciepłem, drewnem i mchem. Jesteś optymistką? A może pełną energii ekstrawertyczką? W takim razie proponowanym zapachem będą zapachy owocowe. Dla młodych i delikatnych kobiet powinny przypaść do gustu zapachy z grupy owocowo – pudrowych. Kobietom zmysłowym i introwertycznym poleca się zapachy orientalne. Kojarzy się z egzotyką środkowego i dalekiego wschodu. Jeżeli lubisz działać i jesteś aktywna fizycznie, odpowiednie perfumy będą z grupy zapachów cytrusowych. Będąc charyzmatyczną i żywiołową osobą, powinno się wybierać owocowe zapachy bazujące na brzoskwini, truskawce czy mango. Efekt takich zapachów to słodka woń owocowa.

Zapachy potrafią przywołać konkretne skojarzenie z danym wspomnieniem, które wywołują daną reakcję. Jeżeli wspomnienie było wesołe mamy lepszy humor, jeżeli natomiast dotyczy smutnego, przygnębiającego to nasze samopoczucie ulega obniżeniu. Mają swoją rolę w aromaterapii, w ten sposób wykorzystując olejki eteryczne wpływa się na wzmocnienie kondycji psychicznej. Odpowiednio dobrany zapach jest w stanie wywołać pożądaną reakcję u odbiorcy. Wykorzystuje to właśnie fakt, że zapachy wzbudzają emocje i generują pragnienia oraz potrzeby. Dobrze dobrane perfumy oddające nasze aktualne samopoczucie, a do tego na pewno podniosą pewność siebie i samoocenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here