Łatwy dostęp do internetu i sprzętu elektronicznego powoduje, że coraz więcej czasu spędzamy online lub przed TV. Niestety zbyt częste przebywanie w wirtualnym świecie powoduje m.in. osłabienie relacji rodzic-dziecko. Dodatkowo dzieci, które przez długi czas wpatrują się w ekran monitora lub telewizora, bywają niespokojne, mają problemy z zasypianiem i koncentracją.

Alternatywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu może być wspólna rodzinna zabawa. Warto przy tym wykorzystać pieczątki dla dzieci, które rozwiną ich kreatywność i zapewnią im doskonałą rozrywkę.

Pieczątki dla dzieci i zabawa w lekarza

Doskonałą grą dla całej rodziny jest zabawa w gabinet lekarski z wykorzystaniem stempli dla najmłodszych. Pozwoli ona nie tylko oswoić strach dziecka przed pediatrą czy innym specjalistą, lecz także nauczy je wielu przydatnych rzeczy np. do czego służy stetoskop i co to jest recepta. Dodatkowo wspólna zabawa w lekarza uczy empatii, odpowiedzialności i zacieśnia więzy rodzinne.

Aby świetnie się bawić, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie wszystkich akcesoriów. Co będzie potrzebne?

  • biały fartuch dla Twojego malucha – coś co może przypominać kitel lekarski,
  • plik karteczek do wypisywania recept,
  • akcesoria doktora – rękawiczki, zabawkowy stetoskop, patyczki do zaglądania w gardło (np. po zjedzonych lodach),
  • cukierki lub małe owoce np. borówki, które będą smacznymi tabletkami,
  • mali pacjenci – misie, lalki lub nawet członkowie rodziny, jeśli chcesz dodatkowo uatrakcyjnić zabawę i ich zaangażować,
  • pieczątki dla dzieci.

Jak wykorzystać w zabawie w lekarza pieczątki dla dzieci?

Na samym początku przygotuj wszystkich pacjentów na obchód lekarski. Ustaw misie i lalki, a także pozostałych członków rodziny w kolejce. Mogą siedzieć na kanapie, podłodze czy na łóżku – gdzie tylko Wam wygodnie. Następnie ubierz swoją pociechę w biały kitel lekarski i daj jej do dyspozycji wszystkie akcesoria doktora. Ty możesz się wcielić w rolę asystentki lekarza – podawać niezbędne przedmioty, lekarstwa i opisywać objawy, które występują u poszczególnych pacjentów. Po dokładnym zbadaniu chorych, doktor może wystawić odpowiednią receptę i ostemplować ją z pomocą pieczątki dla dzieci.

Pomysły na pieczątki dla dzieci

Stemple dla najmłodszych możesz wykonać własnoręcznie z ziemniaka, nakrętki po wodzie mineralnej lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy np. Stempleks z Wrocławia. To ostatnie rozwiązanie jest na pewno trwalsze i pozwala na tworzenie bardziej skomplikowanych wzorów.

Do wyboru masz automaty samotuszujące różnej wielkości lub tradycyjne pieczątki na kołku lub drewnianej kołysce. Koszt takiej pieczątki to zaledwie kilka złotych, a jeśli po jakimś czasie uznasz wraz z dzieckiem, że stary wzór już Wam się nie podoba – w prosty i tani sposób będziesz mógł go zmienić, zamawiając nowy polimer. Pieczątki dla dzieci dają nieograniczoną ilość możliwości jeśli chodzi o wymyślanie zabaw. Jedyne co Cię ogranicza to własna wyobraźnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here