Mogłoby się wydawać, że sprzątanie pokoju najmłodszych to syzyfowa praca. Jak tylko skończymy na podłodze znów zaczynają się piętrzyć stosy klocków czy samochodzików. Wiele osób zastanawia się, jak przechowywać zabawki, by można było nich łatwo korzystać, a także by rozwiązanie było praktyczne dla najmłodszych. Chodzi przecież o to, by same uczyły się utrzymywać porządek w pokoju dziecka. Uda nam się to osiągnąć, gdy pudełka na zabawki będą atrakcyjne, wygodne i dopasowane do wieku, wzrostu i możliwości dzieci.

  1. Pojemniki i pudełka
  2. Sypialnia dziecka pod kontrolą
  3. Wiklina czy materiał

Pojemniki i pudełka

Zabawek w pokoju dziecka przybywa. Każde święta, urodziny, inne okazje są pretekstem do tego, by góry klocków, samochodzików, lalek, instrumentów i maskotek zajmowały coraz większą przestrzeń pokoju. Sama koncepcja, jak przechowywać zabawki, może pomóc w tym, że pokój dziecka stanie się synonimem porządku. Najczęściej sięgamy po plastikowe pojemniki na zabawki z Fabryka Form, pudełka, kosze wiklinowe czy nawet modne drewniane skrzynie. Sprawdzają się również regały z głębokimi pojemnikami, które nie zajmują wiele miejsca, szczególnie gdy kolejne pudła będą zamontowane jak szuflady.

Sypialnia dziecka pod kontrolą

W polskich mieszkaniach nie dysponujemy zazwyczaj dużą ilością miejsca. Odpowiednie pudełka na zabawki z Fabryka Form nie tylko pozwalają utrzymać porządek, ale również będą oszczędzać tak cenną przestrzeń. Szczególnie w pokoju dziecka jest ona dość mocno ograniczona. Gadżety do przechowywania stanowią więc ważną gałąź wśród artykułów dedykowanym najmłodszym, a ich kolory, wykończenie, motywy z ulubionych bajek sprawiają, że pojemniki na zabawki nie tylko są praktyczne, ale stanowią również niezwykłą dekorację pokoju. Plastikowe akcesoria sprawdzają się najlepiej w przechowywaniu klocków, maskotek, drobnych zabawek. Lżejsze bez problemu można przechować w tekturowych pudłach, a te cięższe na przykład w koszach lub skrzyniach.

Wiklina czy materiał

Moda na skandynawskie stylizacje sprawiła, że w pokoju dziecka stawiamy kosze na zabawki z Fabryka Form. Mogą być one wykonane na przykład z wikliny, ale popularnością cieszą się modele z wytrzymałych materiałów. Atrakcyjne kolory, różne kształty i wielkości a także lekkość tego rozwiązania sprawia, że kosze na zabawki są ulubionymi gadżetami dla dzieci i rodziców. Są lekkie, wygodne, łatwo je wypchać, a także bez problemu można wysypać zawartość na podłogę. Same w sobie stanowią niezwykle modną dekorację pokoju dziecięcego. Poza tym są miękkie i przyjemne w dotyku, więc nawet jak maluch się przewróci na nie, to nie zrobi sobie krzywdy. Tekstylne kosze to niezwykle designerskie rozwiązanie, które będzie zachwycać przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here