Chrzciny to ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Wybór odpowiedniego prezentu dla malucha może zająć nieco czasu. Zazwyczaj zastanawiamy się, czy zdecydować się na coś co będzie stanowiło pamiątkę, czy coś bardziej praktycznego – służącego tu i teraz. Wciąż najchętniej na chrzciny wręczamy pieniądze oraz medaliki z wizerunkami świętych. Na rynku dostępnych jest jednak całe mnóstwo oryginalnych prezentów, które świetnie sprawdzą się jako upominek z okazji chrzcin.

Nietuzinkowe prezenty na chrzest

Pomimo to, że chrzciny mają przede wszystkim charakter religijny, goście coraz większą wagę przywiązują do tego, czym obdarować dziecko. Nic dziwnego – chcą, aby prezent posłużył maluchowi i stanowił pamiątkę tego ważnego dnia. Oto kilka inspirujących pomysłów na prezenty z okazji chrztu świętego.

Jeszcze więcej inspiracji znajdziesz w artykule -> Prezent na chrzest – dziesięć oryginalnych pomysłów

Obrazkowa biblia dla dzieci (ok. 25 – 100 złotych) – jeżeli zależy nam na tym, aby podkreślić religijny charakter uroczystości, możemy zdecydować się na wręczenie dziecku biblii dla najmłodszych. Z pewnością będzie to świetna alternatywa dla medalików. Najlepiej wybrać księgę, która napisana jest przystępnym językiem i zawiera obrazki. Pamiętajmy również o tym, aby wewnątrz znalazła się pamiątkowa dedykacja od ofiarodawcy.

Złote lub srebrne pamiątki (ok. 70 – 500 złotych) – na rynku dostępne są złote oraz srebrne pamiątki, które mogą stanowić ciekawy upominek z okazji chrztu świętego. Prezenty tego typu mają ogromną wartość sentymentalną. Warto zdecydować się na pamiątkę z grawerem, np. w kształcie łyżeczki, grzechotki, smoczka, aniołka czy wytłaczanego obrazu świętej rodziny.

Personalizowany kocyk (ok. 50 – 100 złotych) – narzutka z dedykacją to praktyczny prezent. Może być wykorzystywana do okrywania dziecka, wyściółki podczas zabawy na podłodze lub po prostu zostać zachowana jako pamiątka z okazji chrztu świętego. 

Pudełko wspomnień (ok. 100 – 200 złotych) – to specjalny gadżet służący do przechowywania pamiątek ze wczesnego okresu dzieciństwa. W pudełku najczęściej umieszczany jest pierwszy pukiel włosów, smoczek, buciki, opaska ze szpitala, zdjęcie USG, odcisk stópki i rączki malucha na kartce papieru czy pierwszy obrazek własnoręcznie narysowany przez dziecko.

Gadżet do odcisku stópki oraz rączki dziecka (ok. 30 – 90 złotych) – na rynku dostępnych jest wiele tego typu modeli. Mogą być 3D lub jako odcisk na tabliczce. Czasami w zestawie znajduje się także ramka oraz miejsce na umieszczenie zdjęcia dziecka. Taki prezent można spersonalizować poprzez dodanie metryczki z imieniem dziecka, jego datą urodzenia, masą ciała, wzrostem oraz godziną przyjścia na świat. 

Skarbonka na pieniądze (ok. 50 – 200 złotych) – w tym przypadku warto zdecydować się na model spersonalizowany z grawerem. Najlepiej unikać porcelanowych skarbonek, które mogą łatwo zostać stłuczone. Jeżeli zależy nam na wartościowej pamiątce, postawmy na model ze srebra.

Bańka „My Wish” (ok. 300 – 1200 złotych) – to biżuteria w kształcie kuli-bańki, wewnątrz której umieszczono niewielką karteczkę z życzeniami. Łańcuszek „My Wish” to pamiątka sentymentalna, która nawet po latach będzie przypominała dziecku o tym ważnym dniu.

Oryginalne, funkcjonalne maskotki (ok. 130 – 400 złotych) – mowa tu nie o zwykłych pluszakach, ale o tych, które zostały wyposażone w dodatkowe funkcje. Jednym z nich jest popularny w ostatnim czasie Miś Szumiś, który wydawanymi dźwiękami uspokaja i usypia dziecko. To prawdziwy hit bardzo chwalony przez rodziców.

Pampersy w oryginalnym wydaniu (ok. 80 – 200 złotych) – ciekawym rozwiązaniem są zestawy składające się z pieluszek, kocyka, śpioszków, skarpetek, butelki do mleka oraz szczotki i grzebyka. Mogą być one uformowane w kształt wózka, sowy, motocykla czy tortu. 

Bon na profesjonalną sesję zdjęciową (ok. 300 – 800 złotych) – to prezent, na który warto się zdecydować, gdy nie mamy pomysłu, co kupić dziecku. Rodzice będą mogli wykorzystać bon u specjalisty fotografa. Zdjęcia z profesjonalnej sesji będą piękną pamiątką z okresu wczesnego dzieciństwa dziecka.

Finansowanie prezentu na chrzest

Jednym ze sposobów na sfinansowanie zakupu prezentu na chrzest może być skorzystanie z pożyczek oferowanych przez firmy pozabankowe. Interesującym rozwiązaniem jest to proponowane przez Dziesiątka Finanse. Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę w tej firmie nie musimy nawet iść do ich

placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu w dogodnym dla nas terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here