Suchy basen z kulkami to jedna z najlepszych zabawek, jakie dziecko może otrzymać. Dlatego też cieszy się on ogromną popularnością wśród rodziców, którzy chcą uprzyjemnić spędzanie czasu swoim pociechom. Zakup takiej zabawki jednak nie należy do najłatwiejszych, a to wszystko za sprawą tego, że ich wybór jest dosyć duży. W sklepach z artykułami dziecięcymi zajmują one kilka półek, jednak z naszymi poradami dowiesz się, jak wybrać ten najlepszy i od kiedy Twój maluch może zacząć się w nim bawić.

(Suchy basen z kulkami – https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/)

Co to jest suchy basen z kulkami?

Wiele osób nie wie dokładnie, czym jest suchy basen z kulkami. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to dosyć nowa zabawka, która podbija rynek od niedawna. Wystarczy jednak wyobrazić sobie centra handlowe, w których znajduje się miejsce do zabawy dla najmłodszych. Najczęściej właśnie tam można zobaczyć suchy basen. To nic innego jak coś na kształt basenu, które dodatkowo zostało wypełnione miękkimi kuleczkami. Dla dzieci jest to niesamowita frajda móc się w nim znaleźć.

Zalet suchego basenu z kulkami jest dosyć sporo. Jest to nie tylko świetna atrakcja dla najmłodszych, ale także idealne rozwiązanie wspomagające ich rozwój ruchowy. Jeśli będzie on wyposażony w dodatkowe elementy tematyczne, będzie również świetnym miejscem do nauki. Ponadto suchy basen z kulkami to wspaniała alternatywa dla tradycyjnego basenu, który wypełnia się wodą, tym bardziej, jeśli nie ma się domu z ogródkiem.

Taka zabawka ma jednak swoje wady i nie powinno to być zaskoczeniem. Przede wszystkim zajmuje dużo miejsca, a więc w kawalerce może się nie pomieścić. Trzeba się także liczyć z tym, że podczas zabawy, jak i po jej skończeniu, dziecko będzie chętnie wynosiło i rozrzucało kulki po całym domu.

Dlaczego warto kupić suchy basen z piłkami?

Suchy basen z kulkami mimo swoich wad cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony rodziców, a tym bardziej ze strony samych dzieci. Dzięki mocno kolorowym kuleczkom dziecko uczy się podstawowych barw, a także zaczyna je rozróżniać. Ponadto intensywne kolory działają stymulująco na wzrok, przez co pozwalają mu się jeszcze szybciej prawidłowo rozwinąć. W momencie, gdy maluszkowi znudzi się zabawa w basenie, kuleczki można wykorzystać do innych zajęć, jak chociażby rzucanie do wyznaczonego celu.

Nie do przecenienia pozostaje także wpływ suchego basenu z kuleczkami na rozwój ruchowy. Dzięki niemu dzieci kształtują koordynację ruchową, a także uczą się panowania nad własnym ciałem i zachowania równowagi. Warto dodać, że zabawa w suchym basenie z kulkami to także świetny masaż, a to może skusić samych rodziców do wskoczenia do niego w wesołym miasteczku.

Od kiedy dziecko może się bawić w suchym basenie?

Bardzo dużą zaletą suchego basenu z kulkami jest to, że nie ma limitu wieku odgórnego, ani oddolnego. Bawić się w nim może każde dziecko. Nie ważne, czy jest ono starszakiem, czy niemowlakiem. Baseny są tak skonstruowane, że spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, przez co nie ma obaw, że niemowlę zrobi sobie w nim krzywdę. Jedyną kwestią do rozważenia pozostaje wielkość zabawki. Oczywiste jest, że im dziecko będzie większe, tym większy musi być basen. Nie powinno być jednak problemu z jego doborem, ponieważ producenci oferują różne jego wielkości, specjalnie po to, aby móc dopasować się do wymagań klientów. Jednym słowem – bez względu na wiek dziecka, warto sprawić mu taką zabawkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here