Suplementy diety na odchudzanie - fakty i mity

Coraz popularniejsze stają się suplementy diety wspomagające odchudzanie, pomimo tego że według dietetyków czy trenerów personalnych nic nie zastąpi odpowiedniej diety i ruchu. Niestety planując redukcję tkanki tłuszczowej większość osób najpierw myśli o zakupie tego typu suplementów i nie jest gotowa na wyrzeczenia związane ze zmianą trybu życia. Suplementy diety na odchudzanie, faktycznie są pomocne i potrafią wyraźnie skrócić czas oczekiwania na rezultaty, ale muszą być stosowane i wybierane z głową. Trzeba też pamiętać, że same preparaty nam nie pomogą, nic bowiem nie zastąpi treningów czy diety z ujemnym bilansem kalorycznym.

Tabletki odchudzające, schudnę bez treningów i diety – Mit

Tabletki odchudzające możemy podzielić na trzy podstawowe grupy, których zadaniem jest spalanie tłuszczu, blokowanie ich wchłaniania oraz hamowanie łaknienia.

W pierwszej grupie, głównym zadaniem tabletek jest przyspieszenie spalanie tłuszczu, który zalega zgromadzony w organizmie. Tabletki w połączeniu z wysiłkiem fizycznym zawsze daje efekt utraty kilogramów.

Suplementy, które blokują wchłanianie tłuszczów, zalecane są osobom, którym trudno jest zmienić nawyki żywieniowe i przejść na dietę, ciężko też zmusić się im do uprawiania jakiegoś sportu. Tabletki, zawierają w swoim składzie związki, które blokują wchłanianie nawet 1/3 przyjmowanych przez organizm tłuszczów, działają wyłącznie w obrębie układu pokarmowego, dlatego nie mają skutków ubocznych. Połączenie tych tabletek z lekką dietą i zwiększonym ruchem może dać szansę na zgubienie kilogramów.

Ostatnim rodzajem tabletek są te, które wyhamowują nasz apetyt, dlatego są polecane osobom, które nie są w stanie powstrzymać się od jedzenia, bo brak im silnej woli. Ta grupa suplementów powoduje, że mamy mniejszy apetyt i łatwiej nam przezwyciężyć żywieniowe pokusy. Nie oznacza to jednak że schudniemy, tym bardziej nic nie robiąc.

Jeśli chcesz schudnąć niezbędna jest odpowiednia dieta – Fakt

Dieta zawsze odgrywa kluczową, wręcz fundamentalną rolę w dojściu do odpowiedniego wyglądu bo to ona gra pierwsze skrzypce prze redukcji masy i spalaniu tłuszczu. Tylko ujemny bilans kaloryczny jest w stanie sprawić że w ogóle będziemy mieli szansę chudnąć. Dobrze do tego wszystkiego dołożyć trening, wtedy wspomagając się odpowiednim suplementem diety na odchudzanie zauważymy efekty.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here