Panuje powszechne przekonanie, że teatr nie jest zbyt dobrym miejscem dla najmłodszych. Jednak specjalny teatr dla dzieci to już coś zupełnie innego!

 Rodzice z maluchami najczęściej chodzą do kina. To łatwa i przyjemna rozrywka dostępna w niemalże każdym mieście. Teatr w porównaniu z seansami w kinie wydaje się niezbyt ciekawą atrakcją, która może nie zainteresować malucha.

 Jeśli jednak zdecydujemy się na wizytę w teatrze dla dzieci, może być to początek wyjątkowej przygody dla dziecka!

 Teatry dziecięce – stworzone z myślą o najmłodszych

Teatry dziecięce znacząco różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych. To nie tylko kwestia innego repertuaru, który dopasowany jest do gustów najmłodszych, ale również całej konstrukcji sali i otoczenia!

 W teatrach dla dzieci najczęściej nie ma wydzielonej, wysokiej sceny. Aktorzy grają na tym samym poziomie, na którym znajdują się mali widzowie, dlatego nie ma problemu z obserwacją sztuki. Dźwięki nie są zbyt głośne, a światło nie jest w pełni zgaszone, ponieważ niektóre dzieci boją się ciemności.

 Dostępne jest także specjalne zaplecze, między innymi dyskretne miejsca do karmienia oraz toalety stworzone z myślą o najmłodszych.

 Uczestnictwo w seansie może być dla małego widza wyjątkowym przeżyciem, podczas którego może na żywo zobaczyć grę aktorską. Często okazuje się, że wiele dzieci jest bardziej zainteresowanych sztukami w teatrze niż filmami w kinie!

 Warsztaty teatralne – dla spragnionych więcej

Jeśli dziecko dobrze bawiło się podczas swojego pierwszego seansu w teatrze, doskonałym wyborem mogą być również warsztaty teatralne dla dzieci Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można zapisać na nie malucha. 

W trakcie warsztatów dziecko może dowiedzieć się więcej o działania teatru i zobaczyć, jak działa on od zaplecza. Oczywiście, w trakcie warsztatów maluchy mogą również wcielić się w rolę aktorów i samodzielnie odegrać sztukę – również w obecności publiczności składającej się z rodziców i innych bliskich osób.

Aktualny repertuar teatrów dziecięcych, a także informacje o warsztatach teatralnych można znaleźć już teraz przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here