Po wielu miesiącach pochmurnej i zimnej pogody, w końcu przychodzi moment, gdy możemy odpocząć na świeżym powietrzu. W tym okresie ważne jest, aby o odpoczynek zadbać prawidłowo ze względu na wysokie temperatury. O czym musisz pamiętać, decydując się na plażowy odpoczynek z dzieckiem? Kilku niezbędnych akcesoriów i produktów nie może zabraknąć w Twojej wakacyjnej torbie.

Ochrona przeciwsłoneczna

Najważniejsze podczas upalnych, wakacyjnych dni jest odpowiednia ochrona przed działaniem promieni słonecznych. Niezbędne są zatem kosmetyki z filtrem z wysokim SPF. Krem potrzebuje czasu, aby się dobrze wchłonąć, dlatego zalecamy nałożenie produktu przed wyjściem na plażę (nawet do 30 minut przed). Stosowanie kremu należy powtarzać w ciągu dnia oraz obowiązkowo po wizycie w wodzie. Preparaty powinny być hipoalergiczne o wysokiej tolerancji i zawierać naturalne składniki, po które można sięgać już od pierwszych chwil życia dziecka.

Kolejną ochroną przeciwsłoneczną jest okrycie głowy. Wybierz cienki kapelusz, czapkę lub chustę. Idealnie ochronią, ale nie spowodują przegrzania. Przydatne będą również okulary przeciwsłoneczne. Podczas spacerów w wózku, zaopatrz się w parasol, który również możesz wykorzystać na plaży, zapewniając tym samym cień maluszkowi. Rodzice chętnie wybierają namioty plażowe, które sprawdzą się często lepiej niż parawan lub parasol. Wiele tego typu produktów przeznaczonych jest również dla niemowląt i starszych dzieci. To skuteczna ochrona przed słońcem, wiatrem oraz izoluje przed wilgocią i piaskiem.

Akcesoria

Myśląc o plażowych akcesoriach, pamiętaj o zabawkach – grzechotki, gryzaki, czy maskotki interaktywne to propozycja dla maluszków. U starszych dzieci nie może zabraknąć wiaderka, łopatek, foremek, piłki, czy pontonu do wody. Oprócz tego miej ze sobą koc oraz ręcznik. Na plażowej liście akcesoriów powinien znaleźć się zestaw do przewijania, nawet gdy pobyt na plaży nie będzie należał do najdłuższych. Skóra szybciej się przegrzewa i poci, dlatego zadbaj o regularne przewijanie, aby nie doprowadzić do odparzeń. Do tego przydadzą się chusteczki nawilżające do oczyszczania, które ochronią przed podrażnieniami i dadzą świeżość skórze.

Gdy wybierasz się na plażę, będąc w ciąży, nie zapomnij o kosmetykach i akcesoriach dla siebie. Przede wszystkim preparaty ochraniające przed słońcem to podstawa. Zabierz ze sobą balsam dla kobiety w ciąży oraz krem z filtrem, aby uzyskać poczucie świeżości i ochłody w upalny dzień.

Odpowiednie nawodnienie i żywność

Wychodząc na plażę, pamiętaj o napojach oraz przekąsach. Dzieci potrzebują dużej ilości energii podczas zabaw na świeżym powietrzu. W ciepłe dni zadbaj szczególnie o nawodnienie w postaci wody, herbaty, czy soków owocowo-warzywnych. Wśród przekąsek sprawdzą się lekkie produkty, np. herbatniki, wafelki, biszkopty, chrupki kukurydziane oraz owoce (jabłko, banan). Cały prowiant zabrany na plażę szczelnie zamknij w opakowaniu, aby zabezpieczyć go przed słońcem. Zabierz także ulubioną butelkę ze smoczkiem oraz jednorazowe łyżeczki i talerzyki.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here