Elektroniczne zabawki to coraz częściej wybierane gadżety dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Dzieci gustują w zabawkach, nad którymi mogą mieć bezpośrednią kontrolę i sterować nimi według uznania. Zdalnie sterowane samochody, samoloty, drony oraz wiele innych zabawek tego typu cieszy się niesłabnącą popularnością. Rodzice w czasie przed czerwcowych promocji w sklepach zwracają swoją uwagę w stronę różnorakiej elektroniki, chcąc dostarczyć swoim pociechom oryginalny i zajmujący prezent. Ta ostatnia cecha ma wybitne znaczenie. Zabawki zdalnie sterowane na Dzień Dziecka pozwalają przykuć uwagę młodego człowieka i zająć go niejednokrotnie na długie godziny, dając rzeczywistą radość z zabawy. Wiele innych zabawek nie ma takiej siły przebicia. Stają się szybko zapomniane, dziecko poświęca im 5 minut ze swojej uwagi, a następnie odkłada na półkę, gdzie zaczynają zbierać kurz.

Elektroniczne zabawki na Dzień Dziecka są względnie bezpiecznym wyborem – chodzi tu o to, że zainteresują dziecko i niejako zmuszą je do interakcji z zabawką. Są one doskonałym argumentem za zabawą na dworze, co po kilku miesiącach wymuszonej izolacji z pewnością się przyda. Sterowanie jakimś pojazdem wyrabia refleks, zdolności kojarzenia oraz pozwala w efektowny sposób oderwać się na chwilę od codzienności. Zabawa zdalnie sterowanymi zabawkami to coś skierowanego do całej rodziny, z czego nawet dorosły jest w stanie wyciągnąć wiele korzyści.

Wszystkie zabawki zdalnie sterowane posiadają piloty za pomocą, których operuje się urządzeniem. Działają one z reguły dzięki zestawowi baterii AA lub AAA. Tego rodzaju baterie będą częstym zakupem dla każdego posiadacza elektronicznego pojazdu. Z początku kupowanie coraz to nowszych zestawów baterii w sklepie, tak zwanych zwykłych paluszków nie będzie przedstawiało sobą kłopotu. Jednak z czasem, szczególnie jeśli dziecko wciągnie się w operowanie nową zabawką, baterii będzie potrzebne coraz więcej. Nie tylko piloty, ale również same zabawki działają na bateriach AA/AAA, a one w efekcie szybko się eksploatują. W związku z tym do zakupu nowych zestawów baterii będzie dochodziło coraz częściej, a w domu mogą zacząć się piętrzyć małe stosy zużytych baterii. Ich utylizacja jest kłopotliwa – nie można ich mieszać ze zwykłymi śmieciami, tylko trzeba oddać do specjalnych punktów, które niekoniecznie znajdują się blisko, ani po drodze.

Rozwiązaniem jest kupno baterii/akumulatorów do ponownego ładowania, które pozwalają trzymać rękę na energetycznym pulsie i zapewniają szybki dostęp do nowego kompletu pełnych baterii. Gdy jeden się wyczerpie, wystarczy zdjąć z ładowarki te gotowe do użycia. Baterie do ponownego ładowania AA i AAA oszczędzają fatygi kupowania nowych kompletów oraz szybkiego udawania się do sklepu, gdy zabawa zostanie nagle przerwana przez niski poziom energii. Akumulatorki to również oszczędność kosztów, wydajne baterie (znajdujące się np. w sklepie Świat Baterii) są w stanie służyć przez wiele lat – nie wyleją, a ich samoczynne rozładowanie jest niewielkie. Dzięki akumulatorkom zabawa elektronicznym pojazdem może trwać w najlepsze, a dziecko dłużej cieszyć się z otrzymanej zabawki.

Kupując dziecku elektroniczny gadżet z okazji Dnia Dziecka warto dodatkowo zwrócić uwagę jakiego rodzaju baterii wymaga i gdzie szybko można ją dostać. Nie zawsze będą to baterie AA lub AAA np. w przypadku tabletów, laptopów czy telefonów. Jednak zamienne baterie dedykowane do tego rodzaju sprzętów zawsze można bez problemu dostać. Lepiej zakupić je wcześniej na wszelki wypadek niż później panicznie szukać komponentu, który potrzebny jest na „wczoraj”. Polecamy promocję na akumulatorki AA/AA w sklepie Świat Baterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here