Group Of Pre School Children Taking Part In Music Lesson

Zabawki dla dzieci obecnie dostępne na rynku cieszą się bogatą różnorodnością. Rozmaite typy zabawek pełnią wielorakie funkcje, w tym także w dużej mierze edukacyjne. Każda zabawka praktycznie czegoś dziecko uczy. Do zabawek generujących różnego rodzaju dźwięki wielu dorosłych podchodzi dość sceptycznie ze względu na hałas, jaki jest z nimi związany.

Prawda jest jednak taka, że zabawki muzyczne w ogromnej mierze przyczyniają się do rozwoju naszego dziecka. Mowa jest w tym przypadku o zabawkach wzorowanych na instrumentach muzycznych. Są to zabawki, które swoimi kolorami i ciekawymi kształtami zachęcają do aktywności i samodzielnego tworzenia muzyki. 

Zalety zabawkowych instrumentów muzycznych dla dzieci

Muzyka jest współcześnie niemal nieodłączną częścią życia człowieka. Słyszymy ją na co dzień w radiu i w telewizji. Chętnie słuchamy ulubionych piosenek z playlisty w smartfonie. Biorąc pod uwagę zabawkowe instrumenty nie koniecznie musimy mieć na celu wychowanie w domu małego wirtuoza. Zaszczepienie w dziecku zainteresowania muzyką oraz tworzeniem własnych dźwięków i melodii może okazać się doskonałym pomysłem na relaksujące spędzanie wolnego czasu w przyszłości. Ponadto naukowo udowodniono, że różnego rodzaju twórcze oraz artystyczne zajęcia naszych pociech mają niezwykle pozytywny, długotrwały wpływ na ich umysły. Gra na instrumentach, wsparta właściwym podejściem rodziców, działa na dzieci uspokajająco oraz uczy przede wszystkim cierpliwości, wytrwałości, koncentracji, logicznego myślenia, a także pewności siebie. 

Zabawki-instrumenty dla dziecka w każdym wieku

Zaleca się, aby instrumenty muzyczne dla dzieci jak najwcześniej pojawiły się w ich otoczeniu. Oczywiście trudno wymagać od kilkumiesięcznego malucha, by potrafił na dłużej skoncentrować się na tego typu zabawce. Warto jednak oswajać jak najmłodsze dzieci z odpowiednio dostosowanymi do ich wieku muzycznymi zabawkami, takimi jak na przykład cymbałki, marakasy, czy rozmaite dzwonki. Nieco starsze dzieci na pewno polubią małe pianinka, tamburyny i bezpieczne dla ich wieku bębenki. Gdy dziecko ukończy trzeci rok życia to wówczas jego zabawkowe instrumenty mogą zostać także wzbogacone o gitary, harmonijki, perkusje, skrzypce, czy też nawet całe zestawy rozmaitych instrumentów. Jeśli zauważymy, że zabawa zaczyna przeradzać się w poważniejsze zainteresowanie wówczas niewątpliwie warto jest zastanowić się nad lekcjami gry na konkretnym instrumencie. Takiego rodzaju kursy dobrze jest rozpocząć już po ukończeniu przez dziecko piątego roku życia. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here